HAKKIMIZDAMedicheck, radyofarmasötik ürünler üretmek üzere 2007 yılında İstanbul / Silivri'de kurulmuştur. Yüksek kalite ve çevre dostu bir üretim anlayışına sahip Medicheck, 3000 m2 kapalı alanda üretim yapmaktadır.

22 Ekim 2009 tarihinde ticari üretime başlamış olan Medicheck, uzman personel denetiminde yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar ile F-18 tabanlı ürünler üretmektedir. Medicheck, üretim faaliyetlerinin yanı sıra 8 Mayıs 2013 tarihinde Tc99m radyofarmasötik işaretleme kitlerinin de ithalatına başlamıştır.

"Önce insan" kavramına inanan ve faaliyetlerinde mükemmeli hedefleyen, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen Medicheck, SintiAS Şirketler Grubu kuruluşu olan FEFA Nükleer Tıp LTD. bünyesinde olarak kalite standartlarına özel önem vermekte ve bu kapsamda "Entegre Yönetim Sistemi" anlayışıyla hizmet sunmaktadır.

Medicheck, sağlık sektöründe bir dünya devi olan GE Healthcare ile stratejik işbirliği yapmakta ve kurulduğu günden bu yana Asya, Avrupa, Orta Asya ve Afrika bölgesinde GE Healthcare eğitim üssü olarak hizmet vermektedir.