Hakkımızda

FEFA Nükleer Tıp‘ın yüzde yüz iştiraki olan Medicheck, 2007 yılında İstanbul/Silivri'de 3000 m2 kapalı alanda radyofarmasötik ürünleri üretim odaklı sunmak üzere kurulmuştur.

Kurulduğu andan itibaren GE Healthcare Firması ile Stratejik işbirliği içindedir. İşbirliği kapsamında; Medicheck, GE Healthcare‘ in çeşitli radyofarmasötik ürünlerinin lisanslı üreticisi ve ithalatçısıdır.

Medicheck,  Yükselen Büyüyen Pazar (EGM) Bölgesinden ve ayrıca dünyanın geri kalanından GE kullanıcılarına radyofarmasötik üretim tesisleri kullanıcı eğitimindeki üstünlük ve tecrübelerini aktarmak üzere GE Healthcare’in Bölgesel yoğun eğitim merkezi olarak atanmıştır. Medicheck, eğitim hizmetinin ötesinde EGM Bölgesi'nin her yerinden potansiyel müşterilere en iyi operasyonel durumların ve teknolojik altyapının sergilendiği yer olarak da GE Healthcare’e hizmet veriyor.

Türkiye’de ihtiyaç duyulan ancak 2005 yılındaki ruhsatlandırma mevzuatındaki değişiklikten ötürü temin edilemeyen radyofarmasötik hazırlama kitleri, alanında öncü Medi-Radiopharma firması ile imzalanan distribütorlük anlaşması vasıtasıyla, Türk hekimlerinin hizmetine sunulmuştur. Bu süreçte Medicheck CTD formatında radyofarmasötik kit ruhsatlandırması ve yurtdışı radyofarmasötik üretim tesisi GMP denetimi aşamalarını sektörde ilk defa gerçekleştirmiştir.

 
#
Tamam